Program naj označi napako v stavku za katero je v tistem trenutku prikazan okno z napako (pre9) #2
Loading…
x
Reference in New Issue
Block a user
No description provided.
Delete Branch "%!s()"
Deleting a branch is permanent. Although the deleted branch may continue to exist for a short time before it actually gets removed, it CANNOT be undone in most cases. Continue?
Ko uporabnik klikne na neko napako, se odpre okno z opisom, popravkom ...
Ker pa se v spodnjem besedilu takrat ne vidi, kje je bil kurzor, človek kar bega z očmi. Sploh v določenih primerih bi bilo res lepše, če bi bilo nekako označeno, za katero napako je obvestilo.
Sicer ne najboljši primer, ampak vseeno:

Za podčrtave imamo za vsako napako spisek pravokotnikov (ki so narisani kot
<div>
z modrim robom spodaj). Tem pravokotnikom bomo dodali še modro ozadje v CSS in popolno prosojnost (da se ozadje privzeto ne bo videlo).V funkciji, kjer pokažemo popup, bomo vsem pravokotnikom izbrane napake nastavili prosojnost ozadja na malenkost polprosojno. Ko se popup skrije z [X], bomo tem pravokotnikom ozadje nazaj nastavili na popolno prosojnost. Ko uporabnik izbere popravek, ki ga predlaga popup, pa se tako ali tako ti pravokotniki regenerirajo, saj se originalno besedilo spremeni in poprava odstavka razvrednoti.
Ne, tole z dodanim parametrom
highlightEl
metodipopupCorrectionPanel
, ni pravilna rešitev ... V match imaš tabelo rectov, ki opisujejo celo napako.@Aljaz, tvoj predlog rešitve obarva samo del napake, na katerega je uporabnik kliknil. Pomni! Pravopisna napaka lahko sega preko konca vrstice v naslednjo vrstico. Takrat sta recta dva. Če ekstremna napaka sega preko več vrstic (napaka, ko analizator ne razume povedi), je lahko rectov še več.
In ta popup, ki ga uporabnik klikne, se nanaša na celotno napako. Ne samo na del napake, na katerega je kliknil.
Zato je potrebno osvetliti celo napako. Ne samo del napake.
Zdaj bi moralo biti pravilno. 😇
Nisem utegnil preizkusiti v praksi, ampak koda mi je zdaj bolj všeč.